Spływ – Liswarta, Mała Panew

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do miejscowości Danków, spotkanie z organizatorem spływu, wydanie sprzętu, szkolenie kajakowe. Spływ na rzece Liswarta, odcinek Danków-Zawady, 12 km, 3,5-4 godz.

Trasa prowadzi przez wyjątkowo malownicze odcinki rzeki Liswarty, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Ten fragment Liswarty polecamy kajakarzom początkującym jak i posiadającym już wprawę w wiosłowaniu.

Przejazd do Zamku w Mosznej – malowniczy zamek posiada 99 wież i 365 pomieszczeń, otoczony jest pięknym parkiem. Spacer po parku zamkowym. Przejazd w okolice Opola, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2

śniadanie, przejazd do miejsca rozpoczęcia spływu – Przystań Kajakowa Tropicana – Zawadzkie.Spływ po Małej Panwi, trasa Zawadzkie – Kolonowskie – 12 km, ok 4-4,5 godz.

Trasa dla średnio zaawansowanych, uważana za najpiękniejszy odcinek spływu Doliną Małą Panwią. Cała trasa przebiega przez piękny, malowniczy las  gdzie występują małe przeszkody w postaci piaszczystych płycizn i powalonych przez bobry drzew.  Na tym odcinku nie trzeba przenosić nigdzie kajaka, występuje jeden próg wodny, ale została tam zamontowana zjeżdżalnia do kajaków. Spływ kończymy na Przystani Kajakowej Amazonka, gdzie znajduje się kompleksowo wyposażony bar z pełnym zapleczem gastronomicznym, prysznic, przebieralnie, toalety, boisko do siatkówki plażowej.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, ognisko z kiełbaskami, nocleg

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejsca rozpoczęcia spływu – Przystań Kajakowa Amazonka. Spływ po Małej Panwi, trasa Przystań Kajakowa Amazonka – Krasiejów – 10 km, ok 3 godz.

Trasa przyjemna, dla średnio zaawansowanych. Trasa wiedzie wzdłuż malowniczych łąk, lasów i wiosek a kończy się w Krasiejowie. Trasa jest z jednym progiem wodnym, lecz nie wymaga przenoszenia kajaków, ponieważ została tam zamontowania zjeżdżalnia, na której można spłynąć (dodatkowa atrakcja dla uczestników). Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana.

Po południu przejazd do Opola, zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki – wystawy interaktywne, możliwość wirtualnego przymierzania strojów, gry na instrumentach, krótki spacer po mieście – wyspa Pasieka: Wieża Piastowska, amfiteatr, Młynówka „Opolska Wenecja” Starówka, Rynek, mury obronne z Basztą Barbary, Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, Wzgórze Uniwersyteckie zwane Opolskim Akropolem z figurami znanych polskich artystów,

Wyjazd z Opola, powrót w godzinach wieczornych.

Kalkulacja indywidualna – prosimy o kontakt z biurem.