Londyn 20-22.09.2024

Dzień 1

Wylot z Krakowa o godz. 05:50, spotkanie na lotnisku o godz. 04.15. Przelot do Londynu. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku i transfer do Londynu. Przejazd do hotelu i pozostawienie bagaży. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: twierdza Tower of London (zwiedzanie z zewnątrz), przejście przez przepiękny Tower Bridge i spacer wzdłuż Tamizy. Zobaczymy London Bridge, Katedrę Southwark, Borough Market – kultowy targ z jedzeniem z całego świata, gdzie zatrzymamy się na chwilę czasu wolnego. Następnie przejdziemy w stronę teatru szekspirowskiego The Globe i Galerii Tate Modern – galerii sztuki współczesnej. Udamy się przez Most Milenijny w stronę Katedry św. Pawła, a następnie przejdziemy przez najstarszą część Londynu, czyli City of London do jednego z wieżowców, gdzie wjedziemy na taras widokowy. Wieczorem obiadokolacja w tradycyjnym angielskim pubie. Spacer do Doków św. Katarzyny, przepięknej mariny pełnej knajpek i pubów. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie angielskie w hotelu, spotkanie z przewodnikiem. Początek zwiedzania, tym razem królewskiej dzielnicy City of Westminster. Zaczynamy na Placu Trafalgar, stamtąd udajemy się pod Parlament z Big Benem i pod Opactwo Westminsterskie. Potem zobaczymy Pałac Buckingham i Pałac św. Jakuba, a następnie przejdziemy przez okolicę St. James’s pełną malutkich klimatycznych sklepików, zaopatrujących m.in. Rodzinę Królewską. Przejście przez okolicę Piccadilly do Leicester Square ze słynnymi sklepami Lego i M&M’s. Czas wolny na zakup pamiątek. W czasie wolnym możliwość wizyty w słynnej Galerii Narodowej pełnej najwspanialszych obrazów autorstwa najsłynniejszych malarzy na świecie. Obiadokolacja w Chinatown. Przejście na urocze Covent Garden i czas wolny w jednej z knajpek tu zlokalizowanych. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie angielskie w hotelu i wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w hotelu. Zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego, w którym zgromadzone są skarby z całego świata. Dla chętnych możliwość udania się na zakupy na pobliską Oxford Street. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Przejazd na lotnisko i wylot do Polski w godzinach wieczornych

Cena zawiera:

– przelot w 2 strony – linie Ryanair,

– mały bagaż podręczny 40cm x 25cm x 20cm

– 2 noclegi, zakwaterowanie w hotelu w Londynie, pokoje 2 os z łazienkami

– 2 śniadania angielskie, 2 obiadokolacje

– ubezpieczenie KL i NNW

– zgłoszenie do Funduszu TFG i TFP

– zwiedzanie miasta z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem

– opiekę pilota

Cena nie zawiera

– kosztu transportu na miejscu – komunikacja publiczna ok. 60-70 funtów (do potwierdzenia)

Możliwość zorganizowania transferu na lotnisko do Krakowa – w 2 strony

Koszt przy 30 osobach – 100-120 zł/os – w 2 strony – do potwierdzenia

Konieczność posiadania paszportu!!!